SKU: 123SP-PRIVACY-SCREEN
StarTech.com 4-Way 12.3in Surface Pro 4/5/6/7/7+ Privacy Screen Filter, For Portrait/Landscape, Touch-Enabled, +/- 30 Deg. View, Matte - 4-way privacy screen for 12.3" Surface 4/5/6/7 and 7+ models; View angle +/-30 deg - Effective in portrait or landscape - Computer security filter won't interfere with sensors/webcam/speakers; Touch-enabled; Self-adhesive; Blocks up to 51% blue light
| Brand Name | StarTech.com |
| Manufacturer | StarTech.com |
| Product Name | Privacy Screen Filter |
| Product Type | Privacy Screen Filter |
| Packaged Quantity | 1 |
| Manufacturer Part Number | 123SP-PRIVACY-SCREEN |
In stock: Yes
Details & Specs:
| Limited Warranty | 2 Year |
| Compatibility | Microsoft - Surface Pro (4,5,6,7,7+) |
| Package Contents |
| Cell Phone/Tablet/Smart Watch Model Compatibility | Surface Pro 7+ |
| Features | Microlouver Privacy Technology |
| Anti-glare | Yes |
| Orientation | Landscape |
| Aspect Ratio | 3:2 |
| Device Supported | Tablet |
| Screen Attachment | Adhesive |
| Touch Compatibility | Yes |
| Blue Light Reduction | Yes |
| Display Size Supported | 12.3" (312.42 mm) |
| Display Type Supported | LCD |
| Width | 11.3" (288 mm) |
| Height | 0" (0.40 mm) |
| Length | 7.80" (198 mm) |